Rukomet: Nemačka je šampion

Rukometaši Nemačke okitili su se zlatnom medaljom na šampionatu Starog kontineta. To je i epilog celog šampionata u Poljskoj, koje će ostati upamćeno po velikim iznenađenjima i velikoj seči favorita. U finalu Nemačka je pobedila Španiju , rezultatom 24:17. Od starta meča Nemci su nametnuli svoj ritam i svoju igru, sjajno su odigrali odbranu na bekovima Španije i zaustavili su jednog od najboljih pivotmena sveta Aginagaldea. Ipak , svakako najveće zasluge idu na račun neverovatnog golmana reprezentacije Nemačke Andreasa Volfa, koji je zaustavio veliki broj šuteva i došao do čak 16 odbrana u finalu . Na početku meča Nemci su zaustavili sve napade Španije, koja je u petnaestom minutu utakmice imala samo dva postignuta gola. Do kraj poluvremena nisu se stvari mnogo promenile i Nemačka je na odmor otišla sa velika četri gola prednosti. Imao je šta da zameri svojim pulenima selektor Furije Manolo Kadenas , ali jednostavno nije imao odgovor na neverovatnu igru Nemačke. U drugom poluvremenu nastavljena je prava rapsodija igrača Pancera, koji su samo povećavali svoju prednost. Kada je na semaforu u 54. minutu zasijalo velikih 22:13 , moglo je da počne ogromno slavlje Pancera. Na kraju je meč završen rezultatom 24:17. Kod Nemaca, pored golmana Volfa blistao je i Hefner sa 7 golova, dok je u poraženom timu Entrerios bio najefikasniji sa pet golova.
U meču za treće mesto Hrvatska je ubedljivo slavila protiv Norveške, rezultatom 31:24.