Odbojka dame: Crvena zvezda u ozbiljnom problemu…

Odbojkašice Crvene zvezde nalaze se u jako teškoj sitvaciji , pošto su zabeležile još jedan poraz. Prošle nedelje je Zrenjanin uzeo meru devojkama sa Marakana, a ove nedelje to je pošlo za rukom i odbojkašicima DInama iz Pančeva. Zvezda koja se već jedan određeni vremenski period nalzi u ozbiljnom problemu, kada je u pitanju sastavljanje ekipe , najviše zbog brojnih povreda igračica iz prve postave pa su u poslednje dve nedelje debitovale i neke igračice na koje se uopšte nije računalo. To su pre svega mahom devojčice piuonirskog uzrasta, koje u ovom trenutku ne mogu da odgovore na velike izazove koje donosi igranje najvišeg ranga takmičenja. Sam meč je protekao u apsolutnoj dominaciji Dinama , ali nije to bila igra koja može zadovoljiti navijače Dinama. Novi trener Crvene zvezde Mira Musulin je pokušavala izmenama da uradi nešto više u ovom meču, čak je u jednom trenutku uvela i rovitu Bojanu Milenković ali jednostavno crveno-bele su nisu mogle do nekog osvojenog seta, a pogotovu do nekog boda. Crvena zvezda je ovim porazom pala na šestu poziciju, ali to toliko i ne brine klub sa Marakane s obzirom da imaju velikih problema oko sastavljanja tima, a završnica Kupa Srbije je za manje od mesec dana. Sa druge strane, Nina Kocić je predvodila Dinamo do još jedne pobede i petog mesta sa 23 poena.
Vizura je nakon završeta evropske priče u Ligi šampiona, gostovala u Zrenjaninu istoimenoj ekipi. U meču bez ikakve rezultatske neizvesnosti , Vizura je slavila posle samo 57 minuta , rezultatom 3:0 (25:14, 25:11, 25:21). U prva dva seta Vizura je pokazala svoj kvalitet i sav potencijal ekipe, a o tome najbolje svedoči podatk da je Zrenjanin u prva dva seta osvojio samo 25 poena. U trećem je Zrenjanin poveo sa 11:5 i samo stao. Vizura je iskoristila taj pad u igri Zrenjanina i posle samo tri seta slavila na neugodnom gostovanju. Novobeograđanke su ostale lideri posle još jednog kola, dok je Zrenjanin ostao na sedmoj poziciji. Ubedljiva je bila i ekipa Jedinstva iz Stare Pazove , koja je slavila protiv Železničara. Ekipa iz Lajkovca je pružila malo jači otpor, ali to je bilo daleko od osvajanja nekog seta. Železničar je posle trinaest kola ostao na osmoj poziciji, dok se Jedinstvo popelo na treću poziciju.
Zanimljiv meč je odigrao Tent protiv Kraguja, u Kragujevcu. Tent je odigrao meč sa puno oscilacija, ali je na kraju uspeo da slavi posle četri seta. Posle gubitka prvog seta na razliku, devojke iz Obrenovca su odigrale dva sjajna seta u kome su ostavile Kraguj na 15, odnosno 16 poena. I četvrti set je Tent bolje odigrao , u samu završnicu je ušao sa velikom prednošću od pet poena 21:16, ali je Kraguj uspeo da unese dozu neizvesnosti u ovaj set i malo je falilo da dođu do petog seta. Da do toga ne dođe , pobrinula se Jelena Mlađenović koja je meč završila sa 30 poena.Na taj način Tent je nastavio poteru za Vizurom.
Ipak ubedljivo najzanimljiviji meč ovog kola odigrale su odbojkašice Nis Spartaka i Jedinstva iz Užica. Jedinstvo koje igra mnogo bolje od promene trenera uspelo je da ozbiljno zapreti Spartaku, koji je shvatio nakon vođstva Jedinstva od 2:1, da je vrag odneo šalu i da je vreme da zaigraju na svom starom nivou. To im je i pošlo za rukom , pa je Spartak slavio posle velikih probelema, ogromne borbe i pelepih pet setova.