Sjajan start Novaka u Monte Karlu

Novak je trijumfom otvorio sezonu turnira na šljaci.

Najstariji prvi teniser sveta u istoriji je u drugom kolu Masters turnira u Monte Karlu ekspresno došao do pobede nad 41. igračem ATP liste, Romanom Safiulinom rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2.

Njihov drugi međusobni susret trajao je svega 69 minuta, a Novak je do 2-0 došao bez izgubljenog seta.

Novaku je prvi set pripao posle čak tri brejka. Iako ga je dobio rezultatom 6:1, srpski teniser je imao tri prilike u petom gemu da ga možda okonča i bez izgubljenog gema. Tokom ovog perioda igre Novak je načinio četiri direktna poena više i šest grešaka manje od svog rivala.

U sjajnom ritmu Novak je nastavio i drugi set. Najpre je propustio dve brejk šanse u drugom gemu, a zatim došao do brejka u četvrtom i potvrdom istog poveo sa 4:1. Imao je u narednom tri vezane prilike na servis protivnika za 5:1, ali se ruski igrač spasio i smanjio na 4:2. Ipak, u poslednjem gemu Novak je napravio peti brejk u duelu i posle sigurnih 6:2 obezbedio plasman među 16 najboljih u Monaku.

Statistika: as poeni (1-1), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (16-14), neiznuđene greške (9-24), broj osvojenih poena (62-33).

Novak će u trećem kolu Monte Karla igrati protiv boljeg iz duela Lorenco Muzeti (Italija) – Artur Fis (Francuska).