Strašan preokret Noleta i predaja Muzetija za četvrtfinale RG-a!

Najbolji teniser sveta je na neverovatan način izborio plasman među osam najboljih na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Fotografija: Profimedia

Novak je u meču osmine finala Rolan Garosa protiv Lorenca Muzetija nakon dva izgubljena taj-brejka napravio preokret kakav se retko viđa i srušio italijanskog tenisera rezultatom 6:7 (7:9), 6:7 (2:7), 6:1, 6:0, 4:0 (predaja Italijana u petom setu).

Prva dva seta imala su sličan scenario. Novak je u uvodnom prvi došao do brejka i poveo sa 3:1, da bi se Muzeti već u sledećem vratio ribrejkom. Sve isto dogodilo se u drugom setu, samo su se uloge obrnule. U prvom taj-brejku Novak je vodio 4:1, Italijan je preokrenuo i dobio ga sa 9:7. Drugi je ubedljivo pripao 76. igraču ATP liste rezultatom 7:2.

A onda je na terenu usledio tornado srpskog tenisera. Svega jedan izgubljeni gem u naredna tri seta, sedam brejkova i predaja Italijana pri vođstvu Novaka od 4:0 u petom setu.

Susret je trajao tri časa i 27 minuta, od kojih su samo prva dva seta trajala nešto manje od dva i po sata.

Statistika: as poeni (11-1), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (53-30), neiznuđene greške (42-49), broj osvojenih poena (150-103).

Još jedan Italijan, Mateo Beretini (9) biće Novakov protivnik u četvrtfinalu drugog gren slema sezone u sredu.

Beretini je plasman u četvrtfinale izborio nakon što se Švajcarac Rodžer Federer (8) povukao sa turnira.