Atletika: Bronzani Dudaš

Mihail Dudaš osvojio je prvu medalju za Srbiju, na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu. Dudaš je posle dva veoma naporna dana uspeo da se domogne bronzanog odličija u destoboju, a samo četiri boda su mu nedostajala da postane vicešampion Evrope.  Na kraju je Dudaš sakupio 8.153 poena, srebro je pripalo Adamu Helseletu sa 8.157 poena, dok je zlatnu medalju sasvim zasluženo osvojio Tomas Van der Platsen sa 8.218 poena. Ovo je svakako veliki uspeh za srpskog atletičara, koji je u poslednje dve godine imao velikih problema sa povredama. Rezultat od 8.153 poena nije najbolji rezultat Dudaša, ali je veliki podstrek pred Olimpijske igre u Brazilu.

1500 metara (4:40,90)

Pored Dudaša većina srpskih atletičara se plasirala u finale prvenstva Evrope. Ivana Španović je skokom od 6,90 metara, potvrdila da je glavni favorit za osvajanje zlatne medalje. Da li će uspeti to da potvrdi videćemo u finalu, koje je na programu u petak od 19:20h. Finale u bacanju diska je takođe u petak oko 20:15h, a Srbiju će u toj disciplini predstavljati sjajna Dragana Tomašević. U još jednom finalu u petak nastupiće i Tamara Salaški, koja je fantastičnom trkom iznenadila sve ljubitelje atletike i imaće priliku da se bori za medalju. Njena trka je na programu od 20:25h. Lep rezultat je postigao i Lazar Anić, koji je u finalu skoka udalj osvojio deseto mesto sa skokom od 7,63 metara.