Dejvis Kup: Srbija – Austrija 3:0

Novak Đoković je savladao Denisa Novaka (#118) sa 2:0 (6:3, 6:2), čime je teniska reprezentacija Srbije, u grupi F finalnog turnira Dejvis kupa, nadigrala selekciju Austrije.

Najbolji teniser sveta je sa tri brejka zabeležio rutinsku pobedu za samo 58 minuta i tako upisao drugi trijumf Srbije protiv domaćina.

Prethodno je Lajović savladao Džeralda Melcera.

Dušan Lajović doneo je Dejvis kup reprezentaciji Srbije prvi poen u okviru prvog duela u grupi F u Insbruku.

Drugi reket Srbije je posle tri odigrana seta nadigrao 287. igrača sveta Džeralda Melcera rezultatom 7:6 (7:5), 3:6, 7:5.

Meč je trajao dva časa i 42 minuta a Lajović se prilično namučio da bi došao do pobede protiv vršnjaka iz Beča.

U dubl meču bez rezultatskog značaja, Nikola Ćaćić i Filip Krajinović bili su bolji od dvojca Oliver Marah/Filip Osvald, 7:6 (7:4), 4:6, 6:3.

Drugi i poslednji duel u okviru grupe F Srbiju očekuje u subotu u isto vreme (od 16 časova). Protivnik naših reprezentativaca biće Nemačka.

Fotografija: Profimedia

Novak će odigrati drugi singl meč protiv Jana Lenarda Štrufa (#51) nakon što susret završe Filip Krajinović i Dominik Kopfer.