Poraz Srbije od Nemačke posle drame, odluka o četvrtfinalu u nedelju

Teniska reprezentacija Srbije nije uspela da trijumfuje protiv Nemačke u svom poslednjem duelu u okviru grupe F na Dejvis kupu u Insbruku. Nemci su posle tri odigrana meča slavili rezultatom 2:1.

U prvom meču dana Filip Krajinović je poražen od Dominika Kopfera rezultatom 6:7 (4:7), 4:6.

Izjednačujući poen našoj zemlji doneo je Novak rutinskom pobedom nad prvim reketom Nemačke, Janom Lenardom Štrufom (#51) rezultatom 6:2, 6:4.

„Počeo sam odlično, dobio prvih osam poena i kontrolisao meč u nastavku. Set i 3:1. Servis je dobro funkcionisao, ali je i on počeo da igra bolje u poslednjih 4-5 gemova. Ja sam promašivao neke lopte, ali sam uspeo da pronađem servis kada je to bilo potrebno“, rekao je prvi teniser sveta posle meča.

Boje Srbije u dublu branili su Novak Đoković i Nikola Ćaćić. Taj okršaj pripao je posle dva časa i 16 minuta i velikog broja preokreta Kevinu Kravjecu i Timu Pucu rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:5).

Iako su u trećem setu imali brejk prednosti, srpski tandem nije uspeo da isti sačuva do kraja. Od 3:1 su dozvolili protivnicima da dođu do 4:4, a zatim su u jedanestom gemu propustili dve brejk lopte. Nemci, koji se nalaze među 20 najboljih na ATP listi dublova, dobili su taj-brejk identičnim rezultatom kao prvi.

Nedelja je dan odluke. Ako Austrija savlada Nemačku bilo kojim rezultatom, Srbija će zauzeti prvo mesto u grupi i u utorak će igrati u četvrtfinalu protiv prvoplasirane ekipe iz grupe C. Pobeda Nemačke nad Austrijom Srbiju će pozicionirati na drugo mestu u grupi i samim tim će morati da se sačeka konačan rasplet u drugim grupama s obzirom da samo dve najbolje drugoplasirane selekcije iz svih šest grupa idu u četvrtfinale.

Da podsetimo, Srbija je juče maksimalnim rezultatom 3:0 bila bolja od Austrije.