Fenomenalni Novak zakazao finale Rima sa Rafom!

novak masters rome

Dve gladijatorske pobede u jednom danu približile su Novaka na svega korak od odbrane titule na Masters turniru u Rimu.

Nakon četvrtfinalnog maratona protiv Stefanosa Cicipasa koji je dobio rezultatom 4:6, 7:5, 7:5, Novak je u tročasovnom polufinalu nadigrao i ljubimca domaće publike, Lorenca Sonega (ATP #33) rezultatom 6:3, 6:7 (5:7), 6:2 u gotovo fudbalskoj atmosferi na centralnom terenu Foro Italika.

Iako je imao svega pet sati da se oporavi od iscrpljujućeg četvrtfinalnog meča, Novak se na terenu pojavio potpuno svež i fokusiran. Prvi set protekao je mirno, a brejk u četvrtom gemu srpskom teniseru je bio garancija za osvajanje istog rezultatom 6:3 posle 34 minuta igre.

Čekao je petostruki šampion strpljivo svoju priliku u dramatičnom drugom setu i dočekao je u jedanaestom gemu nakon što je prethodno pri vođstvu protivnika od 4:5 spasio dve brejk/set lopte. Sonego je u gemu kada je Novak servirao za pobedu spasio dve meč lopte, vratio brejk i izborio igranje taj-brejka. Iako je Novak bio taj koji je poveo sa 3:0, raspoloženi italijanski teniser je uspeo da preokrene i meč uvede u treći set.

Novak se na samom startu trećeg seta izvukao iz neugodne situacije spasivši tri vezane brejk lopte. U četvrtom gemu je stigao brejk zlata vredan koji mu je četiri gema kasnije doneo trijumf posle novog oduizimanje servisa protivniku u poslednjem gemu.

Statistika: as poeni (5-3), dvostruke servis greške (2-3), direktni poeni (34-33), neiznuđene greške (19-31), broj osvojenih poena (108-86).

Meč je trajao dva časa i 44 minuta.

Novakova poslednja prepreka na putu ka odbrani titule u Rimu biće treći teniser sveta Rafael Nadal. Španac je u polufinalu bio bolji od Amerikanca Renea Opelke rezultatom 6:4, 6:4.

Finale je na programu u nedelju od 17 časova, a biće to čak 57. međusobni okršaj titana. Novak vodi 29-27. Poslednji put sastali su se u finalu prošlogodišnjeg Rolan Garosa kada je pobeda pripala Nadalu rezultatom 3:0.