Još jedna magija i finale Serbia Opena za Novaka!

I treći meč na ATP turniru u Beogradu Novak je dobio posle sjajnog preokreta.

Trijumfom nad Karenom Hačanovim (Rusija, 3) rezultatom 4:6, 6:1, 6:2 prvi teniser sveta se plasirao u finale Serbia Opena, u okviru kojeg će se na Uskrs boriti za prvu titulu u 2022. godini, 87. u karijeri.

Poput prethodnih mečeva, Novak je i u polufinalu imao nešto sporiji start. Hačanov je iskoristio greške srpskog tenisera u uvodnom gemu i odmah mu oduzeo servis. Jurio je Novak taj brejk do samog kraja seta, imao jednu šansu u poslednjeg gemu, ali je Rus uspeo da se sačuva i posle 47 minuta dođe do prednosti.

Četvrti gem drugog seta potpuno je preokrenuo tok meča. Najbolji teniser sveta se razigrao, smanjio broj grešaka, iskoristio drugu brejk loptu, poveo sa 3:1 i postao Novak iz najboljih dana. Sa još jednim brejkom u nastavku Novak je ekspresno vratio rezultatsku ravnotežu ne dozvolivši rivalu nijednu brejk šansu.

Noletova serija nastavila se u odlučujućem setu. Oduzeo je servis Hačanovu već u prvom gemu a zatim potvrdio brejk za 2:0. Nakon sedam uzastopno izgubljenih gemova ruski teniser je u sledećem dobio servis gem i smanjio na 2:1. Novak ne samo da je sačuvao stečeni brejk u nastavku nego je isti duplirao u petom gemu i došao do nedostižne prednosti.