Nole u osmini finala Olimpijade

Još jednom pobedom bez izgubljenog seta Novak se plasirao među 16 najboljih na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Fotografija: AP

Prvi nosilac je u drugom kolu bez većih problema zabeležio trijumf protiv Nemaca Žana Lenarda Štrufa (ATP #48) rezultatom 6:4, 6:3 posle jednog časa i 14 minuta igre.

Štruf je do poslednjeg gema prvog seta bio ravnopravan protivnik na terenu. Novak je tada iskoristio prvu brejk loptu koja mu se ukazala (od tri vezane) i poveo sa 6:4.

Najbolji teniser sveta je sa brejkom ušao u drugi set. Poveo je sa 2:0 da bi Štruf odmah vratio brejk. Novim oduzimanjem servisa rivalu u četvrtom gemu Novak je stvorio vođstvo koje do kraja duela nije ispustio.

Statistika: as poeni (14-3), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (10-11), neiznuđene greške (4-3), broj osvojenih poena (63-45).

Alehandro Davidovič Fokina (16) biće Novakov rival u osmini finala olimpijskog turnira. Španac je u drugom kolu bio bolji od Australijanca Džona Milmana rezultatom 2:1.

Novak i Davidovič Fokina su se sastali u osmini finala ovogodišnjeg Mastersa u Rimu kada je Novak lagano došao do pobede (6:2, 6:1).