Noletova 400. Masters pobeda u karijeri!

Petnaesto učešće na prvom Mastersu u sezoni Novak je otvorio trijumfom.

Najbolji teniser sveta je kao prvi nosilac slavio u duelu drugog kola Indijen Velsa protiv Australijanca Aleksanda Vukića (ATP #69) rezultatom 6:2, 5:7, 6:3.

Novakov prvi zvanični meč posle mesec i po dana odsustva sa terena trajao je dva sata i 10 minuta nakon kojih je stigao do 400. Masters pobede u karijeri.

Srpski teniser je rutinski došao do osvajanja prvog seta. Sa dva brejka, u prvom i sedmom gemu, poveo je sa 1:0.

Forhend nije bio naklonjen petostrukom šampionu u drugom setu. Vukić je u drugom gemu došao do brejka, da bi Novak u sledećem propustio tri vezane brejk prilike i Australijanac stiže do 3:0. Vratio je Novak brejk u nastavku i izjednačio na 3:3. Zahvaljujući greškama našeg igrača u dvanaestom gemu, Vukić mu ponovo oduzima servis i poravnava rezultat u setovima na 1:1.

Novak je bio bliži brejku u odlučujućem setu. Nakon što je u trećem gemu propustio dve šanse, u petom je iskoristio prvu i stekao prednost koja mu je na kraju susreta donela prvu pobedu nakon pet godina neigranja u ovom kalifornijskom gradu.

Statistika: as poeni (11-9), dvostruke servis greške (5-3), direktni poeni (23-24), neiznuđene greške (12-14), broj osvojenih poena (98-78).

Novak će u trećem kolu Indijen Velsa u ponedeljak igrati protiv 20-godišnjeg Italijana Luke Nardija, 123. igrača ATP liste.