Novak preokretom do četvrtfinala u Kataru

Fotografija: AFP/Getty Images

Najbolji teniser sveta nije dozvolio iznenađenje u drugom kolu turnira u Dohi.

Nakon izgubljenog prvog seta Novak je uspeo da se vrati i u svom drugom meču na „Qatar ExxonMobil Open“-u slavi protiv izuzetno motivisanog mađarskog tenisera Martona Fučoviča (ATP #36) rezultatom 4:6, 6:4, 6:1.

Nakon odličnog početka, Novak je ušao u seriju neiznuđenih grešaka u drugoj polovini uvodnog seta. Time je dozvolio Fučoviču da dođe do brejka u devetom gemu, koji je Mađar u narednom materijalizovao i osvojio prvi set (6:4).

Čak sat i po Novak je morao da čeka na trenutak slabosti rivala da mu se ukaže prva brejk lopta u meču. Kada je istu iskoristio u poslednjem gemu drugog seta i izjednačio, potpuno je preuzeo inicijativu na terenu i duel rutinski priveo kraju.

Vrlo brzo dvostruki šampion je poveo sa 4:0 u odlučujućem setu. Vratio je Fučovič jedan brejk, ali su potom usledila dva uzastopna gema srpskog tenisera koja su mu donela drugu pobedu u 2019. godini.

Meč je trajao tačno dva časa.

Novak će u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Katara u četvrtak igrati protiv boljeg iz duela Nikoloz Bazilašvili (Gruzija, 5) – Andrej Rubljev (Rusija).