Novak u četvrtfinalu Rima posle strašnog srpskog derbija!

Kakav tenis su pokazali Novak Đoković i Filip Krajinović u osmini finala na Masters turniru „Internazionali BNL d’Italia“!

Pet godina stariji Srbin slavio je posle dva sata i sedam minuta rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (9:7), 6:3, a ovaj meč može se okarakterisati kao jedan od najkvalitetnijih u 2020. godini.

Prvi set trajao je neverovatnih sat i 27 minuta, a odigrano je čak 122 poena. Po 61 pripao je obojici. Novak i Filip su već od prvog poena pokazali koliko dobro poznaju jedan drugog. Tenis koji su demonstrirali ostavljao je bez daha, ali je samo jedan na kraju mogao da slavi.

Filip je u uvodnom gemu oduzeo Novaku servis, ali je prvi nosilac već u sledećem vratio ravnotežu. U gemovima koji su usledeli viđene su brojne brejk šanse, a Novak je pri vođstvu od 5:4 propustio dve brejk/set lopte na servis Krajinovića.

Teniser rođen u Somboru u taj-brejk je ušao sa dva mini brejka prednosti. Novak je u nastavku izborio preokret, od 1:4 došao do 5:4, na trećoj set lopti odservirao duplu servis grešku, da bi Filip na isti način pri 7:7 Novaka približio osvajanju seta. Najbolji teniser sveta koristi petu set loptu i dolazi do prvog seta.

Sjajan tempo iz prvog seta vidno je opao u drugom. Fenomenalnim forhendima u trećem gemu (kao uostalom i tokom celog meča) Novak je došao do brejka, isti potvrdio u narednom i poveo sa 3:1. Ova prednost omogućila je četvorostrukom šampionu da bez većih problema meč reši u svoju korist.

Statistika: as poeni (3-3), dvostruke servis greške (4-3), direktni poeni (32-25), neiznuđene greške (33-29), broj osvojenih poena (91-82).

Pobednik meča Lorenco Museti (Italija, kvalifikant) – Dominik Kepfer (Nemačka, kvalifikant) biće Novakov rival u četvrfinalu Rima u subotu.

Izvor: novakdjokovic.com