Odbojka: Partizan slavio protiv Niša

Novo kolo Wiener Stadtische lige donelo je uglavnom očekivane rezultate, jedino su odbojkaši Partizana uspeli da iznenade favorizovane goste iz Niša.
Ubedljivu pobedu u ovom kolu su zabeležili odbojkaši Spartaka iz Ljiga , koji nisu imali nikakvih problema da slave protiv već otpisane Inđije. Lagan posao u četrnaestom kolu su imali i odbojkaši Crvene zvezde i Vojvodine. Zvezda je pred TV kamerama, slavila vrlo lagano protiv Ribnice u Beogradu. Jedino što su na tom meču Kraljevčani uspeli da urade je da unesu malo neizvesnosti u drugi set, koji su crveno-beli rešili u svoju korist rezultatom 25:23. Sličnu utakmicu odigrala je i Vojvodina koja je imala samo malih problema u trećem setu ,kada su morali da igraju na razliku protiv Radničkog u Kragujevcu. Ostatak meča protekao je u manje-više sigurnoj igri gostiju, koji su na kraju slavil maksimalnim rezultatom 3:0.
Partizan je pobedom protiv Niša napravio najveće iznenađenje 14. kola , možda i najbolju partiju su odigrali crno-beli u ovom meču. Predvođeni Ivanom Kostićem i Aleksom Polomacem. Igrom, kakvu su prikazali u meču protiv Niša, crno-beli imaju čemu da se nadaju do kraja sezone. U prvom setu dominirali su servisom i blokom, pa ih ni nešto lošiji napad nije sprečio da stignu do vođstva. Presudan momenat ovog meča bio je drugi set, koji su Nišlije izgubile na razliku 27:25 , posle velike borbe. Takav gubitak seta demoralisao je goste iz Niša, koji do kraj meča nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Partizan. Poraz Niša, iskoristili su odbojkaši Novog Pazara koji su slavili na gostovanju u Kleku. Jako čudan meč su odigrali odbojkaši iz Novog Pazara prvi set su rešili ubedljivo u svoju korist, drugi period igre su dobili na razliku. Potom Klek sjajnom igrom gubi samo 13 poena u trećem setu i smanjuje rezultat na 2:1. Očekivala se u nastavka meča neka velika borba , možda i pet setova ali da do toga ne dođe pobrinuli su se Novo Pazarci koji su još jedna set odigrali na visokom nivou, i devetom pobedom u sezoni vratili se na treće mesto.
Stanje na tabeli je malo promenjeno. Crvena zvezda je ostala lider, prati je i dalje Vojvodina. Novi Pazar je trenutno treći, Niš je pao na četvrto mesto. Petu poziciju drže odbojkaši Partizana, dalje slede Spartak, Radnički i Klek. U opasnoj zoni i dalje je Ribnica, dok se Inđija odavno oprostila od elite.