Odbojka: Podvig Niša, Crvena zvezda odnela pobedu u derbiju

U sedmom kolu Superlige odbojkaši Niša zabeležili su i petu pobedu, koju su ostvarili posle još jedne odlične odbojkaške predstave u pet setova. Ipak ova pobeda ima mnogo veći značaj od svih ostalih, budući da su je Nišlije ostvarile posle neverovatnog podviga u petom setu. Naime odbojkaši Kleka uspeli su da prokockaju neverovatnu prednost od 12:5 u petom setu, dozvolilu su Nišu da se vrate i na kraju ostvare zasluženu pobedu. Još jedan fantastičan meč za Niš odigrao je Pržić Predrag, koji je meč završio 28 poena. Petom pobedom u sezoni odbojkaši Niša su skočili na treće mesto.
Inđija je još jednom poražena maksimalnim rezultatom, ovog puta od Radničkog iz Kragujevca pa su još uvek na poslednjem mestu odbojkaške Superlige. U subotu je odigran i prvi večiti derbi, a pobedu su odneli odbojkaši Crvene zvezde sasvim zasluženo pobedom od 3:0. U prvom setu igrači Zvezde su odigrali mnogo bolje od Partizana, koji je napravio veliki broj grešaka u prvom setu, pa igračima Crvene zvezde nije bilo teško da reše set u svoju korist. Tokom većeg dela drugog seta Crvena zzvezda je imala prednost, crno-beli su održavali priključak a u završnicu seta su ušli sa minimalnim zaostatkom, ali su odbojkaši Zvezde ostali pribrani i slavili su rezultatom 25:23. Treća deonica je bila repriza drugog seta. Crvena zvezda je konstantno vodila, odbojkaši Partizan su opet u završnicu seta ušli sa minimalnim zaostatkom 21:20, ali su odbojkaši Crvene zvezde još jednom ostali smireni i zabeležili su petu pobedu, dok je Partizan pretrpeo treći vezani poraz.

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...