Odbojka: Spartak ubedljiv u Inđiji

Završene su i preostale dve utakmice petog kola muške superlige. Odbojkaši Spartaka posle istorijskog plasmana u osminu finalu Kupa izazivača, bili su ubedljivi i u Inđiji gde su bez problema trijumfovali protiv domaće ekipe. U meču koji je trajao samo 69 minuta momci iz Ljiga nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i lagano su savladali ekipu Inđije, koja još uvek nema nijednu pobedu. Najefikasniji igrač u pobedničkoj ekipi bio je Perić sa 16 poena, dok je kod domaćih iskočio Pešut sa 15. Novom pobedom odbojkaši iz Ljiga popeli su se na petu poziciju, za razliku od Inđije koja je ostala prikovan za dno tabele.
I odbojkaši Novog Pazara odigrali su odličan meč pred svojom publikom protiv Kleka. Slavili su posle nešto više od sat vremena igre. U prvom i trećem setu Novi Pazar je demonstrirao svoju silu i lagano je rešio te setove u svoju korist rezultatom (25:16,25:14). Manjih problema domaći su imali samo u drugom setu , tokom kojeg je Klek imao prednost od 16:14, ali nisu uspeli da reše taj set u svoju korist u neizvesnoj završnici. Novi Pazar je predvodio Hamza Zatrić sa 17 poena.

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...