Odbojkašice Srbije ubedljivo do nove titule šampiona sveta

Odbojkašice Srbije osvojile su novo svetsko zlato nakon trijumfa nad Brazilom u finalu Svetskog prvenstva 3:0 (26:24, 25:22, 25:22). Srbija bez izgubljenog meča osvojila novu zlatnu medalju i time odbranila prethodno osvojeno Svetsko prvenstvo u Tokiju.

Velika borba, požrtvovanost, ujednačenost, mali broj grešaka, dobri prijemi i efikasni napadi su neke od karakteristika kojima se može opisati finalni duel između Srbije i Brazila.

Srbija je bila ubedljivija, stabilnija i preciznija u finalu Svetskog prvenstva.

Prvi set je počeo ujednačeno sa sporadičnim greškama na obe strane.

Brazil je nešto bolje počeo utakmicu i stigao do prednosti od četiri poena, ali su odbojkašice Srbije brzo uzvratile efikasnim napadima.

U većem delu prvog seta rezultatski, ali igrački bilo je ujednačeno.

Odbojkašice Srbije su tek u finišu prvog seta stekle prednost od dva poena i nakon treće set lopte trijumfovale u prvom setu.

U većem delu drugog seta odbojkašice Srbije su imala dobre servise za koje protivnice nisu ima imale rešenja.

Prilikom servisa Jovane Stevanović napravljena je velika prednost i serija od sedam poena.

Međutim, Brazilke su brzo reagovale i sustgle Srbiju.

Nakon toga usledili su efikasni napadi što je rezultiramo osvajanjem drugog seta i rasterećenijeg ulaska u novi, poslednji na meču.

U trećem setu Brazil je bio potpuno nemoćan, to je bilo primetno nakon prvog vođstva Srbije u tom setu.

Pokazale su iza branice selektora Santarelija da treba igrati najbolje kad je najvažnije.

Reprezentativke Srbije pokazale su ozbiljnost, zrelost i kvalitet u finalnom meču što je rezultiralo osvajanjem nove zlatne medalje.