Siguran start Novaka u Majamiju!

U petak uveče po našem vremenu Nole je zabeležio prvu pobedu u Ki Biskejnu i plasirao se u treće kolo ovogodišnjeg “Sony Open Tennis”-a.

U drugom kolu Masters turnira u Majamiju drugi teniser sveta i trostruki šampion je bez izgubljenog seta savladao Žeremija Šardija (48) rezultatom 6:4, 6:3 i tako stigao do osme pobede nad francuskim igračem u isto toliko duela.

Novak je u četvrtom gemu iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 3:1, nešto kasnije i sa 4:1. Pri vođstvu od 5:3 drugi nosilac je servirao za set, tu priliku je propustio i dozvolio rivalu da se vrati u duel i servira za izjednačenje. U nastavku Novak odmah uspeva da se vrati u ritam, još jednom oduzme servis Šardiju i osvoji prvi set rezultatom 6:4.

Znatno neizvesniji bio je drugi set, bar što se tiče prvih sedam gemova. Novak u osmom gemu po treći put u susretu pravi brejk, da bi nakon svog servis gema došao do 27. pobede u Majamiju.

Meč je trajao jedan čas i 24 minuta.

Statistika: as poeni (8-2), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (18-16), neiznuđene greške (19-28).

Nemac Florijan Majer, 30. nosilac turnira, biće Novakov rival u trećem kolu Majamija u nedelju.

Majer je u drugom kolu bio bolji od Hrvata Ivana Dodiga.

Srpski i nemački teniser sastajali su se pet puta do sada uz maksimalan učinak Novaka, 5-0.