Srbija u polufinalu ATP kupa!

Četvrta uzastopna pobeda u Australiji donela je Srbiji plasman među četiri najbolje reprezentacije na inauguralnom izdanju ATP kupa.

Dušan Lajović i Novak Đoković obezbedili su našem timu pobedu protiv Kanade u okviru četvrtfinalnog duela u Sidneju.

U prvom meču dana Lajović je pred brojnim srpskim navijačima dobio Feliksa Ože-Alijasima rezultatom 6:4, 6:2.

Novak je u drugom singlu, uz takođe fenomenalnu podršku sa tribina, posle seta zaostatka uspeo da se vrati i nadigra 14. igrača sveta Denisa Šapovalova rezultatom 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Tokom prvih osam gemova uvodnog seta nije bilo brejk šansi. Novak je pri rezultatu 4:4 imao tri vezane gem lopte ali je dozvolio Šapovalovu da dođe do izjednačenja. Ruski teniser je u nastavku iskoristio treću brejk loptu koja mu je posle 49 minuta omogućila osvajanje prvog seta.

Novak se sa novim brejk loptama suočio u trećem gemu. Srećom, spasio je sve tri a zatim posle jednog časa i 15 minuta igre konačno došao do brejka posle kojeg je osvojio sve preostale gemove u drugom setu za sigurnih 6:1.

Poput prvog seta, ni u odlučujućem nije bilo brejkova u prvih osam gemova. Kada je bilo najpotrebnije, u devetom gemu, Novak je došao do brejka, ali isti nije uspeo da realizuje u dobijen meč s obzirom da je Šapovalov odmah uzvratio i izjednačio na 5:5. Drama se nastavila u jedanaestom gemu kada je Novak propustio brejk loptu. Na svoj servis je briljirao i izborio igranje taj-brejka koje je dobio rezultatom 7:4.

Meč je trajao dva časa i 39 minuta.

„Ovo je najneizvesniji meč koji sam odigrao protiv njega. Vrlo lako je mogao da ode i u drugom pravcu. Denis je odigrao neverovatno. Osećao sam se kao da igram kod kuće. Atmosfera u Brizbejnu je bila sjajna, ali ovde u Sidneju je sve na još višem nivou. Hvala svima što ste došli, volim vas“, rekao je Novak posle meča.

Teniseri Srbije će u polufinalu (noć petak na subotu od 01:00h) igrati protiv Rusije koja je maksimalnim rezultatom eliminisala Argentinu.