Vaterpolo: Večiti u finalu

Večiti rivali,  Partizan i Crvena zvezda plasirali su se u finale  prvenstva Srbije. U revanš meču, vaterpolisti Partizana bili su još jednom ubedljivi, dok je Vojvodina pružila manji otpor  crveno-belima. Finale je na programu 22. i 25. maja .

Ponovo su igrači Partizana već tokom prvog poluvremena stekli ogromnu prednost protiv Radničkog 7:2  i već tada su mogli da počnu sa slavljem. Nastavak utakmice je doneo opušteniju igru, ali su i dalje svoj ritam diktirali vaterpolisti Partizana za još jednu ubedljivu pobedu 11:3. Najzaslužniji za plasman u finale bili su Subotić, Gogov i Jakšić sa po dva gola. U redovima kragujevačkog Radničkog istakao se Manić sa takođe dva gola.

Drugi polufinalni duel doneo je za nijansu zanimljiviji vaterpolo. Novosađani su  pružili odličan otpor na startu, vodili su  sa (1:0, 2:1) i tu je praktično bio kraj vođstva borbenih Novosađani. Crvena zvezda je ubrzo povela sa 3:2, a svoju prednost do poluvremena su uvećali na  7:5. Tokom treće i četvrte četvrtine crveno-beli postižu dva gola  i stižu na velikih 9:5, četri minuta pre kraja utakmice. Do kraja utakmice borbena Vojvodina je uspela da ublaži poraz, u jednom trenutku posle gola Gvozdanovića imali su minimalan zaostatak 8:9, ali na semaforu je ostalo još samo pet sekundi pa je za preokret bilo prekasno. Crveno-beli su slavili i u drugom meču sa 9:8, a  odlični je bio Peković sa tri gola.