Anja Crevar osvojila srebro na Evropskom prvenstvu u Kazanju

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prventvu u malim bazenima, koje se održava u ruskom Kazanju.

Anja Crevar je finalnu trku završila u vremenu 4:30,47 i stigla je do srebrne medalje, koju je podelila sa Italijankom Sarom Frančeski (koja je imala isto vreme).

Crevar peta u finalu Evropskog prvenstva

Zlato je uzela Turkinja Viktorija Zejnep Guneš, koja je bila bolja za dve stotinke.

Pored Anje Crevar, pvog dana takmičenja na EP učestvovale su i Nina Stanisavljević i Tanja Popović u disciplini 50 metara slobodnim stilom, ali nisu uspele da prođu u polufinale.

Nina je učestvovala i u trci 100 metara prsno i zauzela 35. mesto (1:08,13), što nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale.