Nezaustavljivi Novak je deveti put šampion Australijen Opena!

Kada uđe u finale Australijen Opena, jedno je sigurno – Australijen Open je Novakov! I tako devet puta do sada!

Najbolji teniser sveta je u meču odluke na Otvorenom prvenstvu Australije pokazao zašto je neprikosnoven u Melburnu i slavio protiv 4. nosioca Danila Medvedeva rezultatom 3:0, po setovima 7:5, 6:2, 6:2.

Fotografija: Profimedia

Meč je trajao jedan čas i 53 minuta posle kojih je Novak došao do 18. gren slem titule u karijeri, ukupno 82.

Iako u formi života, Medvedev nije imao velike šanse u duelu protiv Novaka. Prvi set bio je najneizvesniji a otvorio ga je brejkom naš teniser za 3:0. Vratio se Rus u petom gemu a zatim i izjednačio na 3:3. Novak je u poslednjem, dvanaestom gemu, iskoristio treću brejk loptu i sa 7:5 se približio na dva seta od pobede.

Iako je pretrpeo brejk u uvodnom gemu drugog seta, Novak je u nastavku bio dominantniji i agresivniji na terenu. Odlično se snalazio na mreži i terao ruskog igrača da greši. Narednih šest od sedam gemova pripali su Novaku za sigurnih 6:2 posle 35 minuta.

Dva brejka u trećem setu omogućila su prvom favoritu turnira da dođe do novog velikog uspeha u Melburn Parku i trećeg trofeja u nizu.

Statistika: as poeni (3-6), dvostruke servis greške (2-4), direktni poeni (20-24), neiznuđene greške (17-30), broj osvojenih poena (87-68).

Novak još uvek nije odlučio na kom turniru će nastupiti posle Australijen Opena.