Novak preko Šardija do četvrtfinala Mastersa u Madridu

Prvi nosilac u Madridu nastavio je da dominira u duelima protiv Žeremija Šardija. U osmini finala „Mutua Madrid Open“-a Novak je nadigrao Francuza rezultatom 6:1, 7:6 (7:2) i došao do trinaeste pobede u karijeri (u isto toliko susreta) protiv trenutno 47. igrača svetske rang liste.

Servis je i u meču trećeg kola bio ključni faktor u Novakovoj igri. Srpski teniser je u prvom setu lagano došao do 4:0, zatim spasio tri vezane brejk lopte i došao do nedostižnih 5:0. Šardi je do kraja seta koji je trajao 30 minuta uspeo da osvoji samo jedan gem.

U drugom setu nije bilo ni brejkova ni brejk šansi tokom svih dvanaest gemova. Novak je u taj-brejku bio na visini zadatka, načinio tri mini brejka i rezultatom 7:2 došao do trijumfa koji vredi 90 ATP poena.

Statistika: as poeni (4-3), dvostruke servis greške (2-1), direktni poeni (19-20), neiznuđene greške (17-25), broj osvojenih poena (68-51).

Novak će u četvrtfinalu Madrida u petak igrati protiv Hrvata Marina Čilića (9) koji je posle preokreta iz daljeg toka takmičenja izbacio našeg Lasla Đerea rezultatom 4:6, 6:3, 6:2.

Biće to njihov 20. po redu međusobni okršaj. Iz prethodnih 19 Novak je 17 puta izašao kao pobednik.

Fotografija: Profimedia