Novi preokret Novaka za plasman u polufinale Serbia Opena!

Najbolji teniser sveta i dvostruki osvajač Serbia Opena zabeležio je i drugu pobedu protiv sunarodnika na ATP turniru u Beogradu.

Srpski četvrtfinalni dvoboj između Novaka i talentovanog Miomira Kecmanovića (ATP #38) pripao je prvom nosiocu rezultatom 4:6, 6:3, 6:3 posle dva časa i 18 minuta igre.

Novak je već u trećem gemu prvog seta pretrpeo brejk. Imao je Kecmanović pet šansi u petom gemu da dođe do dva brejka prednosti, ali se Novak sačuvao i smanjio vođstvo protivnika na 2:3. Prvi nosilac tokom prvog perioda igre nije uspevao da stvori brejk prilike tako da je raspoloženi Kecmanović poveo u setovima.

Slično jučerašnjem meču protiv Đerea, Novak se posle izgubljenog seta i danas suočio sa gubitkom servisa na startu drugog seta. Kecmanović je poveo sa 2:1 i servirao za 3:1. Srpski teniser je u sledećem konačno došao do brejka, izjednačio na 2:2 i započeo preokret. Novim brejkom, u osmom gemu, Novak je poveo sa 5:3, da bi posle potvrde brejka u narednom došao do osvajanja drugog seta rezultatom 6:3.

Sa dva brejka u trećem setu Novak je stigao do nove pobede posle još jednog preokreta.

Pred Novakom je dan pauze.

U polufinalu ATP turnira u Beogradu naš teniser će u subotu igrati protiv pobednika meča Karen Hačanov (Rusija, 3) – Tiago Monteiro (Brazil).