Odbojka: Spartak uspešan u Tirani

Odbojkaši Spartaka iz Ljiga odlično su započeli takmičenje u Čelendz kupu. U drugom kolu Čelendz kupa, bili su uspešni u Tirani protiv ekipe Studenti, rezultatom 3:0 (25:14, 25:17, 25:23). Tokom čitavog meča gosti su diktirali ritam i na kraju su ubedljivo savladali ekipu iz Tirane. Malo veći otpor, Studenti su pružili u trećem setu kada je se igralo na raazliku, ali i taj set je Spartak rešio u svoju korist. Za prolaz u šesnestinu finala četa sa Ibarske, moraće u revanšu da osvoji minimum dva seta. Ukoliko Studenti savladaju Spartak (3:0 ili 3:1) igraće tkz. zlatni set do 15 poena. Pobednik ovog meča igraće protiv kiparske Omonije.

Odigrani su i prvi mečevi Superlige za dame i muškarce. Kod dama igran je pravi derbi između TENT-a i Crvene Zvezde. Iako Zvezda silno pojačana sa Ivanom Đerisilo i Vesnom Čitaković, pretrpele su drugi poraz ovaj put u četri seta. Tent je nakon tesno izgubljenog prvog seta 25:23, zaigrao mnogo bolje i do kraja meča potpuno nadigrao Zvezdu. Najzaslužnija za pobedu Obrenovčanki bila je Jelena Mlađenović sa čak 25 poena, dok se u Crvenoj Zvezdi najviše istakla Đerisilo sa 21 osvojenim poenom. Kod muškaraca odigrana su dva meča, odbojkaši Niša odigrali su još jedna odbojkaški maraton, ali ovaj put su poraženi od kragujevačkog Radničkog 3:2. Najbolji kod Kragujevčana bio je Uglješa Ilić sa 22 poena. Svoj meč nešto ranije su igrali odbojkaši Partizana i Ribnice. Crno-beli su zasluženo slavili rezultatom 3:0.