Odbojka: Vojvodina slavila protiv Crvene zvezde

Vojvodina je uspela u četvrtom meču finalne serije plej-ofa da savlada Crvenu zvezdu, i izbori majstorici koja je na programu 8. maja u Beogradu. U još jednom jako zanimljivom meču koji je otišao u peti set, ovoga puta Novosađani su bili uspešniji i slavili su sa 3:2 posle maratona.

U prvom setu ,Vojvodina je odigrala sigurno od početka do kraja. Tokom seta su imali prednot od 3-4 poena, što je bilo dovoljno da uvodni set prođe bez ikakvih uzbuđenja 25:21 za razigrane Novosađane. Ipak, u nastavku meča  Crvena zvezda je zaigrala mnogo bolje. Na startu drugog seta Vojvodina je imala vođstvo  samo na startnih 3:1,  u nastavku seta na terenu je postojao samo jedan tim. Crveno-beli su brzo stekli veliku prednost 13:6 , koju su sačuvali do kraja seta 25:16. Treći set je doneo najzanimljiviju odbojku i fantastičan preokret crveno-belih. Početak seta je apsolutno protekao u dominaciji  izabranika Strahinje Kozića ( 3:0, 11:7, 13:8). Krajem seta su imali i prednost od 21:17, ali tada je usledio  neverovatni preokret Crvene zvezde. Prvo je Jakovljević odservirao as, korektor crveno-belih Blagojević je  iskoristio kontru, a potpunu neizvesnost doneo je Munćan odličnim blokom. Zatim je Vemić pogrešio, a sjajni Jakovljević napravio još jedan as za vođstvo Crvene zvezde 22:21. Imali su Beograđani i dve vezane set lopte, ali su domaći uspeli  da produže set. Usledio je pravi rat nerava, imala je Crvena zvezda nekoliko set lopti, a tek petu su iskoristili blokom u završnici neverovatnog Jakovljevića. I četvrti set Novosađani počinju bolje, na startu su stekli prednost (3:0, 11:4). Pokušavala  je Crvena zvezda da uhvati priključak, uspeli su da u jednom trenutku dođu do 19:15, ali njihov nalet odbio je domaćin za peti set 25:18.

Završnica meča donela je izjednačenu borbu, Crvena zvezda je uspevala da održi korak sa Vojvodinom do rezultata 8:8. Nakon toga Novosađani prvi stižu do dva poena predosti (10:8), a potom su napravili seriju 4:1, poenima Nikolića i Stankovića. Četa Dragana Kobiljskog je spasla dve meč lopte , a onda je usledila servis greška Jakovljevića za konačnih 15:11. Najzaslužniji za veliku pobedu domaćina bili su Vemić sa 21 poenom, koga su pratili Minić i Nikolić sa po  16. Kod Dragana Kobiljskog najbolji su bili Blagojević sa 22 i Jakovljević sa 20 poena.

ODBOJKA-LOPTA

Rezultati naših u inostranstvu:

• Valjevka Tanja Grbić, koja nastupa za Sen Rafael uspela je da se plasira u finale francuskog prvenstva. U majstorici polufinala je njen Sen Rafael savladao Pari Sen Klo rezultatom 3:1, a ovo predstavlja veliki uspeh njenog kluba imajući u vidu činjenicu da su u plej-of krenuli tek sa sedme pozicije. Odlična Valjevka koja već nekoliko godina nastupa u Francuskoj,  za titulu će igrati protiv Kana još jedne naše igračice, Sanje Bursać.
  • Maja Ognjenović je poražena u finalu italijanskog prvenstva. Njena Pjaćenca je izgubila od Koneljena, u četvrtom meču maksimalnim rezultatom 3:0 za konačnu pobedu Koneljana sa 3:1 u seriji.