Pobeda Novaka u 2. kolu ATP turnira u Beogradu

Novak je pobedom započeo učešće na Belgrade Open-u, drugom turniru iz serije 250 koji se ove godine igra u prestonici Srbije.

Najbolji teniser sveta je u meču drugog kola rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6 (7:4) nadigrao Nemca Matsa Morajna, 253. igrača ATP liste.

Meč je trajao jedan čas i 41 minuta.

Imao je Novak već na startu duela dve brejk lopte, ali se Nemac izvukao posle šest minuta igre koliko je trajao uvodni gem. Posle nešto sporijih gemova na početku, srpski teniser je u petom gemu došao do brejka sa nulom i isti potvrdio u narednom servis gemu. Novim brejkom u sedmom gemu Novak je osigurao osvajanje prvog dela igre rezultatom 6:2.

Fotografija: Srđan Stevanović

Novak je prvu rezultatsku prednost u drugom setu stekao u trećem gemu oduzevši servis Morajnu. Nemac je odmah u sledećem uzvratio, došao do ribrejka i iznednačenja, 2:2. Svoju priliku Novak je dočekao u jedanaestom gemu kada je bez izgubljenog poena došao do brejka i servisa za meč. Morajn se ovde nije predao već je odgovorio novim brejkom kojim je set doveden do taj-brejka. Novakovo iskustvo je u taj-brejku prevagnulo i donelo mu plasman među osam najboljih.

Protivnik prvog nosioca u četvrtfinalu Beograda biće Argentinac Federiko Korija (ATP #96), koji je u drugom kolu bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa rezultatom 6:3, 6:2.

Biće to njihov prvi međusobni duel, a na programu je u četvrtak.