fbpx
spot_img

Raspored i rezultati svih utakmica na Evru 2024

Fudbaleri Srbije strpljivo u Augzburgu čekaju početak Evropskog prvenstva u Nemačkoj koje za njih kreće 16. juna utakmicom protiv Engleske.

I dok „orlovi“ startuju svoje putešestvije kroz grupu C od Engleza, pa preko Slovenaca (20. jun, 15.00) i Danaca (25. jun, 21.00), neke reprezentacije otvaraju prvenstvo dva dana ranije.

Takmičenje na kom se naša reprezentacija našla posle 24 godine, kreće od 14. juna i traje mesec dana dok se ne dobije jedan najbolji tim na kontinentu.

Titulu brani Italija, koja svoj prvi meč igra 15. juna protiv Albanije, dok prvenstvo otvaraju Nemačka i Škotska u Minhenu u petak od 21 sat.

Odmah drugog dana turnira ćemo videti i žestok derbi Španije i Hrvatske, dok neke od jačih selekcija poput Francuske i Portugala na svoje prve mečeve čekaju do 17. i 18. juna.

Vi u narednih mesec dana ostanite uz nas i pratite sve mečeve i rezultate, a ovde imate detaljan raspored svih utakmica na Evru 2024.

Grupa A: Nemačka, Švajcarska, Škotska, Mađarska

1. kolo

14. jun

Nemačka – Škotska 5:1 (3:0)

(Virc 10, Musijala 19, Haverc 45+1p, Filkrug 68, Džan 90+3 – Ridiger 87 a.g.)

15. jun

Mađarska – Švajcarska 1:3 (0:2)

(Varga 66 – Dua 12, Ebišer 45, Embolo 90+3)

 

2. kolo, 19. jun

Nemačka – Mađarska (Štutgart, 18.00)

Škotska – Švajcarska (Keln, 21.00)

 

3. kolo, 23. jun

Škotska – Mađarska (Štutgart, 21.00)

Švajcarska – Nemačka (Frankfurt, 21.00)

Foto: sofascore.com

Grupa B: Italija, Hrvatska, Španija, Albanija

1. kolo, 15. jun

Španija – Hrvatska 3:0 (3:0)

(Morata 30, Ruiz 32, Karvahal 45+2)

Italija – Albanija 2:1 (2:1)

(Bastoni 11, Barela 17 – Bajrami 1)

 

2. kolo

19. jun

Hrvatska – Albanija (Hamburg, 15.00)

20. jun

 

3. kolo, 24. jun

Albanija – Španija (Dizeldorf, 21.00)

Hrvatska – Italija (Lajpcig, 21.00)

Foto: Sofascore/Printscreen

fudbaleri srbije, reprezentacija

Fudbalska reprezentacija Srbije Foto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

Grupa C: Slovenija, Danska, Engleska, Srbija

1. kolo, 16. jun

Slovenija – Danska (Štutgart, 18.00)

Srbija – Engleska (Gelzenkirhen. 21.00)

 

2. kolo 20. jun

Slovenija – Srbija (Minhen, 15.00)

Danska – Engleska (Frankfurt, 18.00)

 

3. kolo, 25. jun

Danska – Srbija (Minhen, 21.00)

Engleska – Slovenija (Keln, 21.00)

Foto: EPA-EFE/Mohammed Badra

Grupa D: Poljska, Austrija, Francuska, Holandija

  1. kolo

16. jun

Poljska – Holandija (Hamburg, 15.00)

17. jun

Austrija – Francuska (Dizeldorf, 21.00)

2. kolo, 21. jun

Poljska – Austrija (Dizeldorf, 18.00)

Holandija – Francuska (Lajpcig, 21.00)

 

3. kolo, 25. jun

Holandija – Austrija (Berlin, 18.00)

Francuska – Poljska (Dortmund, 18.00)

Foto: EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Grupa E: Rumunija, Belgija, Slovačka, Ukrajina

1. kolo, 17. jun

Rumunija – Ukrajina (Minhen, 15.00)

Belgija – Slovačka (Frankfurt, 18.00)

 

2. kolo

21. juna

Slovačka – Ukrajina (Dizeldorf, 15.00)

22. juna

Belgija – Rumunija (Keln, 21.00)

 

3. kolo, 26. juna

Slovačka – Rumunija (Frankfurt, 18.00)

Ukrajina – Belgija (Štutgart, 18.00

Grupa F: Češka, Turska, Portugal, Gruzija

  1. kolo, 18. jun

Turska – Gruzije (Dortmund, 18.00)

Portugal – Češka (Lajpcig, 21.00)

 

2. kolo, 22. juna

Gruzija – Češka (Hamburg, 15.00)

Turska – Portugal (Dortmund, 18.00)

 

3. kolo

26. juna

Gruzija – Portugal (Gelzenkirhen, 21.00)

Češka– Turska (Hamburg, 21.00)

27. i 28. jun – Dva dana pauze

Nokaut faza

Pobednici grupa, drugoplasirani i četiri najbolje trećeplasirane ekipe prolaze u osminu finala, a zatim slede četvrtfinale, polufinale i finale.

Osmina finala

29. jun

Drugoplasirana repreezntacija iz grupe A protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe B (38. meč) – (18h) Berlin

Pobednik grupe A protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe C (37. meč) – (21h) Dortmund

30. jun

Pobednik grupe C protiv trećepalsirane reprezenatcije iz grupa D/E/F (40. meč) – (18h) Gelzenkirhen

Pobednik grupe B protiv trećeplasirane reprezenatcije iz grupa A/D/E/F (39. meč) – (21h) Keln

1. jul

Drugoplasirana reprezentacija iz grupe D protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe E (42. meč) – (18h) Dizeldorf

Pobednik Grupe F protiv trećeplasirane reprezentacije iz grupe A/B/C (41. meč) – (21h) Frankfurt

2. jul

Pobednik grupe E protiv trećeplasirane reprezentacije iz grupa A/B/C/D (43. meč) – (18h) Minhen

Pobednik grupe D protiv drugoplasirane reprezentacije iz grupe F (44. meč) – (21h) Lajpcig

3. i 4. jul – Dva dana pauze

Četrvrtfinala

5. jul

45 – Pobednik 39 – pobednik 37 (Štutgart, 18.00)

46 – Pobednik 41 – pobednik 42 (Hamburg, 21.00)

6. jul

48 – Pobednik 40 – pobednik 38 (Diseldorf, 18.00)

47 – Pobednik 43 – pobednik 44 (Berlin, 21.00)

7. i 8. jul – Dva dana pauze

Polufinala

9. jul

49 – Pobednik 45 – pobednik 46 (Minhen, 21.00)

10. jul

50 – Pobednik 47 – pobednik 48 (Dortmund, 21.00)

11, 12. i 13. jul – Tri dana pauze

Finale

14. jul

Pobednik 49 – pobednik 50 (Berlin, 21.00)

Izvor: nova.rs

Zoran Todorović
Zoran Todorović
Osnivač „Pokazivača“. Tvorac novakovanja. Čovek koji od života želi sve ili ništa, a trenutno živi negde između.