Nole preko Raonića zakazao polufinale sa Federerom

Drugi nosilac u Melburnu nalazi se na dva koraka od odbrane titule na Australijen Openu.

Novak je u četvrtfinalu uvodnog gren slem turnira u 2020. godini nadigrao 32. nosioca Miloša Raonića rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 7:6 (7:1).

Biće to Noletovo osmo polufinale u Melburn Parku. Svaki put kada je došao do ovog stadijuma turnira, isti je i osvojio.

Srpski teniser je u prvom setu na gotovo svaki servis gem Raonića imao brejk lopte. Uspeo je da iskoristi tek devetu, i to u poslednjem gemu za 6:4.

U drugom setu brejk lopte su viđene samo u četvrtom gemu. Novak je iskoristio treću i tako stvorio rezultatsku prednost koju je kasnije materijalizovao u vođstvo od 2:0.

Treći set protekao je bez brejkova. Novak je u jedanaestom gemu imao četiri prilike da oduzme servis Raoniću a potom i servira za meč, ali je odluka o pobedniku ipak bila donesena u taj-brejku.

Statistika: as poeni (4-18), dvostruke servis greške (1-6), direktni poeni (29-48), neiznuđene greške (14-48), broj osvojenih poena (125-104).

Novak će u četvrtfinalu Australijen Opena igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera (3), koji je spasio sedam meč lopti protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena i slavio rezultatom 6:3, 3:6, 2:6, 7:6, 6:3.

Biće to njihov jubilarni, 50. okršaj. Novak u dosadašnjim duelima vodi sa 26-23.

Polufinalni mečevi na programu su u petak.