Novak među osam najboljih u Rimu

Sedamnaesti put uzastopno Novak će igrati u četvrtfinalu Masters turnira u Rimu.

Prvi teniser sveta i prvi nosilac „Internazionali BNL d’Italia“ savladao je u utorak popodne 13. igrača ATP liste Kamerona Norija rezultatom 6:3, 6:4.

Meč je trajao jedan čas i 29 minuta.

Fotografija: Profimedia

Samo jedan brejk (u drugom gemu) bio je dovoljan Novaku da prvi set reši u svoju korist. Iskoristio je jednu od ukupno četiri brejk šanse, Britanca je ostavio bez istih i posle 40 minuta otišao na pauzu sa vođstvom od 1:0.

I u drugom setu Novak je sigurnom igrom prvi došao do rezultatskog otcepljenja. Bilo je to u trećem gemu kada je poveo sa 2:0, ali je potom dozvolio protivniku da vrati brejk i dođe do 2:2. Deveti gem odlučio je pobednika meča, kada je Novak trećim brejkom, a zatim i potvrdom istog došao do 20. pobede u sezoni.

Statistika: as poeni (3-4), dvostruke servis greške (3-1), direktni poeni (21-19), neiznuđene greške (14-29), broj osvojenih poena (65-46).

Pobednik susreta Holger Rune (Danska, 7) – Aleksi Popirin (Australija) biće Novakov rival u četvrtfinalu Rima u četvrtak.

Masters u glavnom gradu Italije Novakov je najuspešniji u karijeri s obzirom da je igrao čak dvanaest finala, od kojih je dobio šest.