Odbojka: Nastavlja se dominacija

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije  i dalje je jedina neporažena ekipa u Svetskoj ligi. Srbija  je nastavila dominaciju u  najkomercijalnijem odbojkaškom takmičenju , pošto je zabeležila i petu pobedu ove sezone. Nova žrtva srpske ekipe bila je reprezentacija Bugarske, koja je poražena posle četiri seta, rezultatom 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:23) .

Odlično je Srbija ušla u meč sa gostima iz Bugarske. Silno motivisani da upišu još jednu pobedu , naši odbojkaši su već na startu stekli prednost od 5:1, zahvaljujući  dobrim rešenjima u napadu Uroša Kovačevića i Dražena Luburića . Stečena prednost bila je od velikog značaja u nastavku seta, jer  je Srbija mogla mnogo opuštenije da igra.  Poene je domaćin osvajao  u serijama, dok su na drugoj strani Bugari imali velikih problema u igri. Tokom prvog seta odlično je servirao  tehničar Jovović , koji je upisao dva as servisa. I na takvu igru Bugari jednostavno nisu imali rešenje i mogli su samo da polože koplje pred razigranom Srbijom.

Međutim naše komšije su zaista sjajna ekipa koja je osvajala medalje na raznim takmičenjima . I bilo je samo pitanje trenutka kada će pronaći svoju igru. Od starta drugog seta izabranici Plamena Konstantinova ušli sa mnogo više motiva i žara u utakmicu.  Srbija je drugi period igre počela sa dosta grešaka. Počev od servis grešaka, grešaka prilikom napada pa sve do gaženja linije 3 metra korektora Luburića. Kada se na to nadovezao dobrim servisom Penčev , Bugari su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa osetnijom prednošću  od 8:3 .  Sredinom seta Srbija je pretila gostima, stizala je nekoliko puta na minimalni zaostatak (14:15 , 16:17) . Međutim, Bugari su uvek imali spremni odgovor na bilo kakav napad Srbije da ugrozi tu njihovu prednost, i da dođe do preokreta . U završnici seta fantastičan je bio Cvetan Sokolov, koji je  dobro servirao , a u napadu je bio još efikasniji za zasluženo izjednačenje 25:21.

Srbija nije klonula duhom posle izgubljenog seta, nego je od starta sledećeg seta krenula da  diktira ritam. Brzo je Srbija stekla dva poena prednosti (3:1, 5:3 , 8: 6 ), a dobrim blokom Luburića otišla je i na tri poena viška.  Ali, Bugari se brzo vraćaju i izjednačuju. Potom je Dragan Stanković  poentirao iz napada, vezao as servis, a na sve to se nadovezao Srećko Lisinac blokom za 15:12 . Srbija je i posle tehničkog tajm-auta nastavila da održava prednost, Uroš Kovačević je prošao u kontri i ekipa Nikole Grbića je tada imala već veliku prednost 19 :15 . Primoralo je to trenera Konstantinova da zatraži novi tajm-aut. Nije to bilo od velike pomoći bugarskim igračima, nastavio je Lisinac  sa odličnim servisima kao u prvoj utakmici protiv Brazila. U samom finišu seta bilo je 23:17 za našu ekipu. Ubrzo  Srbija dolazi do set lopte, a drugu koristi Luburić za 25:19 .

Početak četvtog perioda obeležilo je nekoliko servis grešaka, ali i dobar servis Goceva , uz dobar blok na mreži i gosti odmah odlaze na plus dva (5:3) . Penčev u napadu greši, dok Ivović prolazi i Srbija stiže do izjednačenja 6:6  , ali samo na kratko jer Bugari ponovo dobrim blokom i servisom stižu do dva poena viška (8:6) . U nastavku seta Srbija je držala priključak za Bugarima, disala im za vratom. Ipak,  Sokolov je odlično igrao u tim trenucima i  svoj tim  na tehnički tajm-aut  odveo je sa prednošću od 16:15 . Bugari nisu  popuštali ni nakon obaveznog odmora, nego su i dalje održavali prednost  od 1-2 poena.  Pred sam kraj seta Lisinac je upisao nova dva poena iz napada, Skrimov je pogrešio u napadu i Srbija je još jednom stigla do izjednačenja (19:19). Pokušao je Konstantinov tajm-autom da smiri svoju ekipu, ali pomoći jednostavno nije bilo od novog as servisa Srećka Lisinca. Nije se tu završila serija, Stanković je postavio dobar blok , a Uroš Kovačević prošao još jednom u kontri i Srbija je imala veliku prednost od 22:19 u završnici meča. Uspela je Bugarska da spasi dve meč lopte, ali treću koristi Luburić za novo slavlje Srbije 25:23 .

Uroš Kovačević sa 18 poena je bio najbolji u redovima pobednika, kod gostiju iz Bugarske daleko najbolji bio je Cvetan Sokolov sa 21 poenom.  U poslednjem kolu Srbija će u subotu od 19 časova igrati protiv Irana, dok  će Bugarska na megdan Brazilu od 16 časova .