Sjajna pobeda Novaka za četvrtfinale Vimbldona!

Četvrtom pobedom u Londonu Novak se plasirao u 12. četvrtfinale Vimbldona u karijeri i približio na tri koraka od odbrane titule.

Prvi favorit tunira je u osmini finala bez izgubljenog seta nadigrao 17. nosioca Kristijana Garina (Čile) – 6:2, 6:4, 6:2.

Susret je trajao svega jedan sat i 48 minuta a Novak nije pretrpeo nijedan brejk.

Srpski teniser je kontrolisao duel od početka do kraja. Prvi set rešio je nakon dva brejka. Drugi je bio nešto neizvesniji, a Novak je posle velikog broja brejk šansi prelomio u devetom gemu. Treći set bio je poput prvog, dva brejka za Novaka i sigurna pobeda nad Čileancem za plasman u svoje jubilarno, 50. gren slem četvrtfinale.

Statistika: as poeni (8-2), dvostruke servis greške (1-5), direktni poeni (27-14), neiznuđene greške (23-26), broj osvojenih poena (93-57).

Pobednik meča Andrej Rubljov (Rusija, 5) – Martin Fučovič (Mađarska) biće Noletov rival u borbi za polufinale Vimbldona.

Četvrtfinalni dueli na programu su u sredu.

Izvor: novakdjokovic.com