Nole u finalu Vimbldona!

Nole će se u nedelju, 6. jula boriti za drugu krunu na Vimbldonu, sedmu iz Gren Slem kategorije.

U polufinalu Otvorenog prvenstva Velike Britanije Novak je posle tri časa i dva minuta igre savladao 11. nosioca, Grigora Dimitrova rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 3:6, 7:6 (7:2), 7:6 (9:7).

Pobedom u svom šestom meču na ovogodišnjem Vimbldonu najbolji srpski teniser je odbranio svih 1200 ATP poena osvojenih pre dvanaest meseci u Londonu.

Novak je bio izuzetno siguran na svoj servis tokom prvog seta, koji mu je pripao posle jedinog brejka u petom gemu, u okviru kojeg je Dimitrov načinio četiri neiznuđene greške. 6:4 za Novaka nakon svega 27 minuta.

I u nastavku je Novak bio taj koji je diktirao tempo. Sve do 3:1. U tom trenutku srpski teniser je prešao u defanzivu, mnogo grešio, što je Dimitrovu omogućilo da veže pet gemova (dva brejka) i izjednači rezultat u setovima na 1:1.

U trećem setu igra je bila prilično “smirena”, a sa 2:1 Novak je poveo nakon dva sigurna mini brejka u taj-brejku koji je trajao 52 minuta (7-2).

Novak je u četvrtom setu imao brejk prednosti nakon trećeg gema, koji je bugarski teniser uspeo da vrati odmah u četvrtom i izjednači na 2:2. U desetom gemu naš teniser je spasio jednu set loptu, a dva gema kasnije bilo je izvesno da će se igrati taj-brejk. Nakon velike borbe Novak je spasio tri set lopte i profitirao rezultatom 9-7, koji mu je doneo novi veliki uspeh u karijeri.

“Igrao sam protiv buduće teniske zvezde koja je već sada veliki igrač. S obzirom da je ovo njegovo prvo polufinale na Gren Slemu, odlično se borio. Dobro sam počeo meč, imao sam set i brejk prednosti, ali sam kao protiv Čilića dozvolio protivniku da se vrati. Igrati u finalu je veliki izazov. Ko god da mi bude protivnik, moraću da igram najbolje što umem. Drago mi je što sam se plasirao u još jedno Gren Slem finale, koje očekujem sa nestrpljenjem”, rekao je Novak posle meča.

Statistika: as poeni (17-15), dvostruke servis greške (2-8), direktni poeni (45-48), neiznuđene greške (26-33), broj osvojenih poena (140-136).

U svom trećem vimbldonskom finalu Nole će u nedelju od 15 časova (po našem vremenu) igrati protiv pobednika meča Rodžer Federer (Švajcarska, 1) – Miloš Raonić (Kanada, 8).

Trijumf u finalu najprestižnijeg turnira Novaka bi posle nešto više od devet meseci vratio na prvo mesto svetske rang liste.