Srušen Marej, božićna titula za Novaka u Dohi!

Fotografija: AFP / Getty Images

Kakav početak sezone za najboljeg srpskog tenisera!

Nole je odbranio titulu na turniru u Dohi nakon što je u finalnom meču pokazao vrhunski tenis i posle velike i neizvesne borbe nadigrao prvog igrača ATP liste, Britanca Endija Mareja, rezultatom 6:3, 5:7, 6:4.

Imao je Novak priliku da meč završi u dva seta s obzirom da je pri vođstvu od 5:4 izborio tri meč lopte na svoj servis. Britanac je svaku spasio i preokrenuo situaciju na terenu.

Titula u Dohi Novakova je 67. u profesionalnoj karijeri.

Nakon što je u trećem gemu uvodnog seta spasio jednu brejk loptu, Novak je pet gemova kasnije fenomenalnom igrom uspeo da dođe do brejka i prednosti od 5:3. U sledećem gemu je stečenu prednost potvrdio i otišao na prvu pauzu sa vođstvom od 1:0.

Koliko je Novak bio siguran na svoj servis pokazuje podatak da je u poslednja tri servis gema prvog seta i prva dva u drugom izgubio svega dva poena. Novak se sa najvećim izazovom suočio u šestom gemu kada je posle jedanaest dugih poena spasio jednu brejk loptu i održao rezultatsku ravnotežu. U sledećem gemu je briljirao na servis Mareja, uzeo drugi brejk u susretu i sa prednošću od 5:3 približio se drugoj tituli u Dohi. Ipak, Britanac je u desetom gemu spasio tri meč lopte Novaka, iskoristio drugu brejk priliku i izjednačio rezultat na 5:5. Blaga psihološka prednost i odlična igra u ofanzivi i defanzivi, omogućili su mu da osvoji i naredna dva gema, a samim tim i da izjednači rezultat u setovima.

I pored iscrpljujuće borbe u prva dva seta, teniseri nisu popuštali u odlučujućem. Atomski precizan tenis prevagnuo je u sedmom gemu u Novakovu korist, a tri gema kasnije srpski teniser nije dozvolio da se ponovi situacija iz drugog seta.

Finalni duel „Qatar ExxonMobil Open“-a trajao je dva časa i 54 minuta.

Pred Novakom je pauza od osam dana nakon kojih ga očekuje nastup na prvom gren slemu sezone, Australijen Openu.

Pre nepunih godinu dana Novak je šesti put u karijeri podigao šampionski trofej u Melburnu. U finalu je rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 savladao Endija Mareja i postao najuspešniji teniser na Australijen Openu pored Roja Emersona.

Otvoreno prvenstvo Australije održaće se od 16. do 29. januara.

Svima Vama koji slavite Božić po julijanskom kalendaru želimo srećan ovaj veliki praznik!