Pokazivač pokazuje: Magija iz Ljiga

Ljig je  malo mesto u zapadnom delu Šumadije, u opštini Ljig koja pripada Kolubarskom okrugu. I pored malog broja stanovnika ( oko 3.226 prema popisu iz 2011. godine), ovo mesto daleko je poznatije zbog  odličnih rezultata u odbojkaškim takmičenjima.

Odbojkaški klub Spartak iz Ljiga osnovan je davne 1953. godine. U okviru kluba funkcionišu dve selekcije, muška koja već nekoliko godina igra na vrhunskom nivou u najvišem rangu naše države, i ženska ekipa koja se već duži vremensku period takmiči u Drugoj ligi – Centar.  Prethodna sezona ostaće upamćena svim ljubiteljima odbojke, kojima je Ljig  drag i koji sa velikim poštovanjem i pažnjom prate utakmice muške ekipe. Upravo završena sezona možda je  i najuspešnija otkada je klub osnovan. Momci koji su nosili dres seniorske ekipe napravili su fantastičan uspeh osvojivši Balkanski kup, tom pobedom su izborili plasman u Čelendž kup gde su nažalost brzo završili takmičenje. Ipak, možda i najveći  pogodak ove sezone su bili mlađe kategorije kluba. Pioniri Spartaka su osvojili titulu prvaka države u konkurenciji 12 ekipa, i na taj način ponovili sjajnu generaciju pionira koja je pre dve godine donela titulu pionirskog prvaka u Ljig. Odlične sezone imale su i ostale selekcije  kluba , kadeti i juniori  su  osvojili bronzane medalje u svojim kategorijma. Naravno pre toga su sve mlađe kategorije kluba osvojile titule na područiju Kolubarsko – Mačvanskog okruga.

Možda jednog dana Ljig neće više biti dominatan u mlađim kategorijama zbog sve većeg odlaska dece u druge gradova zbog boljeg  obrazovanja, ali će zauvek ostati  zapisano u istoriji da  je jedno malo mesto u Srbiji haralo odbojkaškom scenom…

ODBOJKA-LOPTA

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...