Nole magijom do treće krune na Vimbldonu!

Najbolji teniser sveta po treći put u karijeri je šampion Otvorenog prvenstva Engleske!

Novak je u reprizi finala najeminentnijeg teniskog turnira srušio Švajcarca Rodžera Federera (2) rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7:1), 6:7 (10:12), 6:4, 6:3 i još jednom potvrdio apsolutnu dominaciju na teniskoj sceni.

Nakon 40. duela protiv Švajcarca Novak je po prvi put u karijeri došao do izjednačenja, 20-20.

Titula na 129. Vimbldonu Novakova je deveta u kategoriji gren slem turnira, šesta u 2015. godini, 54. u karijeri.

Federer je sigurnije ušao u meč oduzevši Novaku servis bez izgubljenog poena u šestom gemu. Fenomenalnom igrom srpski teniser je na isti način odgovorio u narednom, a potom i izjednačio na 4:4. Pri rezultatu 5:6 Novak je spasio dve brejk/set lopte Švajcarca, a zatim na magičan način u taj-brejku došao do 7-1 i inicijalnog vođstva u setovima.

Tokom prvih dvanaest gemova drugog seta teniseri su se suočavali sa nekoliko brejk lopti, ali je svaki put onaj drugi uspeo da ih anulira i ne dozvoli rezultatsko otcepljenje. Usledio je dramatičan taj brejk u okviru kojeg smo videli širok spektar majstorija dvojice najboljih tenisera sveta. Nakon što je Novak propustio šest set lopti, od kojih su tri bile vezane, sedmostruki šampion je iskoristio drugu i posle 65 minuta i 10-12 izjednačio rezultat na 1:1.

Novak nije dozvolio da ga psihološki iscrpljujuća završnica drugog seta izbaci iz ravnoteže. Već u prvom gemu ukazale su mu se dve brejk šanse, koje je Federer spasio. Srbin je u trećem gemu od 40:15 na servis Švajcarca vezao četiri poena i stigao do novog brejka od ogromnog značaja, 2:1, potom i 3:1. Pri rezultatu 3:2 za Novaka meč je prekinut na 20 minuta zbog kiše u Londonu. Po povratku tenisera na teren Novak je nastavio gde je stao, čuvao stečeni brejk koji mu je nakon 32 minuta doneo novu prednost, 2:1.

Najsigurnijeg Novaka videli smo u četvrtom setu. Sa dva brejka, u petom i devetom gemu, srpski teniser je odbranio titulu iz 2014. godine i izjednačio broj osvojenih vimbldonskih titula sa svojim trenerom, Borisom Bekerom.

Finalni okršaj trajao je dva časa i 55 minuta nakon kojih je Novak zabeležio jubilarnu 200-tu gren slem pobedu.

Statistika: as poeni (13-14), dvostruke servis greške (1-3), direktni poeni (46-58), neiznuđene greške (16-35).

Pred Novakom je četvoronedeljna pauza kada je u pitanju teniska scena. Nakon odmora, srpski teniser će početi sa pripremama za letnju američku turneju u okviru koje će nastupiti na tri turnira.

Prva dva su Mastersi u Montrealu i Sinsinatiju (brani po 90 poena na oba), a nakon njih sledi četvrti i poslednji gren slem u sezoni, US Open. Novak je prošle godine na Otvorenom prvenstvu SAD stigao do polufinala gde ga je zaustavio Japanac Kei Nišikori.